בית הספר להכשרת מנחי קבוצות

 

בית ספר להכשרת מנחי קבוצות

קולות בנגב מכשירה מזה למעלה מעשור מנחי קבוצות מקצועיים, המשולבים בהנחיה במכללות, אוניברסיטאות, מכונים, בתי מדרש, קבוצות מפגש, קבוצות העצמה של פעילים חברתיים ועוד.

בית הספר להכשרת מנחי קבוצות הוקם מתוך מטרה לקדם תהליכים של פלורליזם, שוויון וצמצום האפליה וכן להביא למעורבות חברתית של קהילות למען עצמן בשיתוף עם הסובבים אותן.

התוכנית מכשירה מנחים בגישת "מסעות הזהות", המשלבת בין הנחייה תהליכית לתוכנית, בין הנחייה אישית לפוליטית, הנחייה חברתית ורוחנית. משתתפי הקבוצה מוזמנים לצאת למסע בחקר הזהויות השונות של המשתתפים ולהכיר את הזיקה בין הזהויות, תוך קריאה לתנועה ביניהן.

קהל יעד:

מדי שנה נפתחות כארבע קבוצות. בכל קבוצה עד כ- 18 נשים וגברים הבאים מרחבי הדרום וממרכז הארץ.

school

הקורסים:

שיטת הלימוד:

על מנת לאפשר למידה מקסימלית, תאפשר התוכנית ריבוי ומגוון של ערוצי למידה במתודולוגיות שונות ועל פני רצפים שונים. למידה פרונטלית והתנסותית, למידה מונחית ועצמית.

עבודה מעשית (פרקטיקום):

העבודה המעשית הינה חלק מרכזי בתוכנית ההכשרה. העבודה המעשית מתבצעת בקבוצות שונות בסביבה והיא מלווה בהנחיה אישית וקבוצתית. במידת האפשר לוקחת על עצמה התוכנית חלק פעיל בתוכנית לפיתוח הנגב ובכך מבטיחה מרחב התנסות לצד תרומה חברתית. בסיום הפרקטיקום ובהתבסס על החומרים התאורטיים מתבקש כל משתתף להגיש עבודת גמר אינטגרטיבית.

ייעוץ וניהול אקדמי:

גב' שרון לשם זינגר– עומדת בראש בית הספר להכשרת מנחי קבוצות של "קולות בנגב", מנחה ותיקה בבתי מדרש שונים במרכז יעקב הרצוג; מלמדת בתוכנית לניהול וליישוב סכסוכים באוניברסיטת בן גוריון ובתוכנית "רביבים" באוניברסיטה העברית. מתמחה בהנחיית קבוצות מפגש וקונפליקט, בפיתוח מתודות הנחיה חדשניות. לשרון ניסיון רב שנים בהנחיית קבוצות בשילוב פסיכודרמה והיא בעלת ניסיון רב שנים בהכשרת מנחים ובהדרכת אנשי מקצוע בתחום ההנחיה וההכשרה.

צוות הקורסים:

הקורסים מלווים על יד שני מנחים קבועים אשר מנחים את התהליך הקבוצתי ומכשירים את המשתתפים לתפקיד המנחה.

מסגרת הקורסים:

כל קורס כולל 480 שעות אקדמיות אשר מתפרשות על 60 מפגשים בני 8 שעות אקדמיות בכל מפגש לאורך שנתיים . כמו כן חווה כל משתתף התנסות אישית בפרקטיקום מודרך בן 50 שעות.